Haberler

Sivas Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İlkokullar Arası Fahrettin Sağlam Futbol Turnuvasına katıldık.

Toplam 50 okul takımının katıldığı müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu. Miniklere bu heyecanı yaşatan başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Devamı

HEDEF PROJESİ ve Yabancı Dil seferberliği kapsamında 2. Sınıflar İngilizce bilgi yarışması düzenlendi.

İngilizce öğretmenimiz Çiğdem Çavdar Dinçer öncülüğünde 2. Sınıflar arasında İngilizce bilgi yarışması düzenlendi. 

Devamı

Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerini sağlıklı, dengeli beslenme ve gıda güvenirliği konusunda bilgilendirdi.

Okullarda ve kurumlarda gıda güvenirliği, yeterli ve dengeli beslenme konularında farkındalık oluşturma adına "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı" kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı' nın "sagliklibesleniyorum.meb.gov.tr" adresinden gerekli bilgilendirme dökümanlar ve görsel içerikler sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerle paylaşıldı.

Devamı

TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ramazan Ayı süresince deprem bölgesinden gelen misafir öğrencilerimize öğle yemeği veren Şehit Nuri Yazanel Anaokulu müdürü Nuh YILMAZ ve ekibine kurumumuz adına teşekkür ziyaretinde bulunduk.

Devamı

Öğrencilerimiz sportif yetenek taramasından geçti.

Sivas'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 3'üncü sınıfta okuyan öğrencilerimiz oluşturulan özel tarama merkezlerinde çeşitli testlere tabi tutuldu. Öğrencilerimize, 20 metre sürat koşusu, el kavrama kuvveti, çeviklik testi, geriye sağlık topu atma, dikey sıçrama, esneklik, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, vücut ağırlığı, boy uzunluğu, antropometrik ölçüm ve performans testi gibi testler uygulandı.

Devamı